Novinka

Kámen má duši

44 000 Kč
K dispozici

Magdaléna Feilhauerová

Socha, břidlice, 30 x 15 x 7,5 cm, 2023

 

Mladá umělkyně, která právě dokončuje své studium na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru grafiky. Studovala průmyslový design v Uherském Hradišti. Absolvovala na pražské UMPRUM v ateliéru Keramiky a procelánu a na Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie. 

Svou tvorbou se snaží oslovit diváka na emocionální úrovni a přinést mu pochopení a hlubší reflexi nad významem rodiny, domova a tradičních hodnot v moderním světě. Její práce jsou autentickým vyjádřením jejího vlastního životního příběhu, který se prolíná s tradicemi a typickými materiály regionu. V jejich dílech je patrný silný vztah k jejímu rodnému kraji a přírodě. 

"Lidé odedávna tesali své myšlenky do pevných, trvanlivých materiálů, které se staly živými nosiči paměti lidstva. Přináším břidlici. Kámen ožívá, když se s ním spojíš dotekem ruky a on odpovídá. Slyšíš své srdce bít? Do břidlice z Oderských vrchů jsem vybrousila otisk ruky a zabudovala senzor srdečního tepu. Vložíš ruku na kámen a jeho srdce splyne s Tvým. Okamžik spojení s břidlicí - kamenem - který je můj domov. Znám ho moc dobře, doprovází mě životem. Spojení horniny a jeho dlouhé paměti s lidskou pomíjivostí. Kámen má duši. Nese mou stopu, drží při životě informaci, vzpomínku, zážitek. Plní přání a mluví."

Kontakt na umělkyni https://www.facebook.com/magdalena.feilhauerova 

Zakoupením díla přispějete na rozvoj Zahrady HOJNOSTI, vlastního projektu NF Kousek po kousku . Více ve videu   bit.ly/44rt2yB

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: