MODRÉ SAKO ITALSKÉ ZNAČKY

570 Kč
Skladem

VITALE BARBERIS CANONICO - MODRÉ SAKO SVĚTOVÉ TKANINY (prodávané pod značkou BLAŽEK)

V dnešní turbulentní době to zní až neuvěřitelně, ale společnost Vitale Barberis Canonico je zde už 350 let a stále je rodinnou firmou. 

Kolekce tkanin Vitale Barberis Canonico jsou výběrem toho nejlepšího, co výroba vlněných tkanin může nabídnout. 

 
Kategorie: Dámy
Značka:: BLAŽEK - VITALE BARBERIS CANONICO
Velikost:: neuvedeno
Materiál:: tkanina Vitale Barberis Canonico
Šířka (přes prsa):: 52cm
Délka (měřeno od ramen):: 70cm

HISTORIE - TKANINY VITALE BARBERIS CANONICO 

Počátky dlouhé historie textilní výroby Vitale Barberis Canonico dokládá objednávka z roku 1663 od vévody Savojského na šedou vlněnou látku. Dokument je cenný i proto, že dokazuje, že už v sedmnáctém století rodina Barberis uměla barvit vlnu. Umění, které tehdy neovládal každý. A kdo ho ovládal, předával znalosti z otce na syna.

Jak udržet rodinnou firmu více než 350 let funkční a prosperující? Zdá se, že společnost Vitale Barberis Canonico na to přišla. Nikdy se nebáli inovací, o čemž svědčí i znalosti barvení vlny ze sedmnáctého století. Během průmyslové revoluce nezaspali a implementovali nové stroje i elektřinu. V době první světové války se zavázali k produkci pro armádu. Tím zajistili růst společnosti, ale také práci pro své zaměstnance i během velké krize v 30. letech minulého století. Zatímco celý svět bojoval s krizí, Vitale Barberis Canonico expandoval do světa.

Během druhé světové války se společnost naopak soustředila na zdokonalování vnitřních procesů, vztahy se zákazníky a kontrolu kvality. Produkce začala směřovat k formálnímu oblečení mladých gentlemanů.

Pro značku Vitale Barberis Canonico je typický důraz na detail a tlak na vysokou kvalitu produktu. Té se dosahuje pečlivým sledováním výroby v každém jejím okamžiku. Společnost si hlídá každý krok od chovu ovcí až po dokonalé barvy a vzory tkanin.